Hatice Çalışkan Köken

Türkolog/Editör/Redaktör/DYA Kurucusu

Eskişehir doğumlu. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde lisans eğitimi aldı.

Osmangazi Üniversitesi Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamladı. Mizah ve ironi kavramlarıyla ilgilenen editörümüz “Metin Eloğlu’nun Şiirlerinde Mizah” üzerine çalıştı.

Osmangazi Üniversitesinde hâlâ doktora eğitimine devam ediyor. On iki yıl bir devlet üniversitesinde editör ve redaktör olarak görev aldı. Akademik kitaplar ve tezler üzerine çalışmalar yaptı. DYA’nın kuruculuğunu üstlenen Köken çalışmalarını burada sürdürmeye karar verdi.

Büşra Şahin

Türkolog/Editör/Redaktör

Ankara doğumlu. Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Osmangazi Üniversitesi Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamlayarak ‘Orhan Pamuk Romanlarında Oryantalizm’ üzerine çalıştı.

Orhan Pamuk üzerine çalışmalarını devam ettiren editörümüz yayımladığı makalelerle pek çok atıf aldı. Osmangazi Üniversitesinde hâlâ doktora eğitimine devam etmekte. Bunun yanında editörlük, şiir kitabı editörlüğü, redaktörlük, transkripsiyon ve son okuma çalışmalarını devam ettirmektedir.

Almastı Çerkes Kadın Hareketi’nin kurucu üyesi olan Şahin, Gazete Karınca, Parşömen Fanzin, KE Dergisi, Roman Kahramanları, Demokrat Haber’de yazıları ile yayın dünyasında çalışmalarını devam ettirmektedir.

Emine Koyuncu

Türkolog/Editör/Redaktör

Eskişehir doğumlu. Üniversite eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı. Pedagojik Formasyon, Yabancılara Türkçe Eğitimi sertifikalarını alarak eğitim alanlarını arttırdı. Özel bir kurumda edebiyat öğretmenliği görevinde bulundu.

Dört yılın sonunda bir devlet üniversitesinde Dil ve Yazım Danışmanı olarak görev yapmaya başladı. On iki yıldır bu görevde çalışan Koyuncu, akademik tez ve kitaplar üzerine çalışmalarını devam ettirmektedir.

Gözde Metin

Türkolog/Editör/Redaktör

Eskişehir doğumlu. Üniversite eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı. Pedagojik Formasyon, İlköğretimde Kaynaştırma ve Drama, Yabancılara Türkçe Eğitimi sertifikalarını alarak eğitim alanlarını arttırdı.

On yıllık editörlük deneyimine Anadolu Üniversitesinde başladı. Editörümüz kurum hayatından sonra çalışmalarını bağımsız olarak yürüttü. Pek çok roman, şiir ve ders kitabının editörlüğünü yaptı.

Contact Us

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.

    Open chat