KENDİ MASALINI YAZ

İLİŞKİLERİMİZDE KAHRAMAN, ZALİM VE KURBAN ANALİZİ
KİM KURBAN, KİM ZALİM, KİM KAHRAMAN?

Masalı bilirsiniz; Pamuk Prenses ve Beyaz Atlı Prens evlenmiş. 40 gün 40 gece süren düğünde, şarkıda “Allahım bitmesin, bitmesin bu rüya, sonunda evlilik olsun…” şarkıları söylenmiş… Masal da burada bitmiş…
Peki, sonra ne olmuş?
Bu seminerde masallarımızdan, şarkılarımızdan ve günlük yaşamımızdan hareketle evlilik, kadın-erkek ilişkileri, ev yaşamı, iş hayatı ve ilişkilerimizi konuşacağız. Kim kahraman, kim zalim, kim kurban tanımaya çalışacağız. Drama üçgeni tekniği ile ilişkilerimizi kuramsal ve uygulamalı olarak analiz edeceğiz. Birbirimizin rollerine farklı pencerelerden bakmayı öğreneceğiz. Her birimizin içindeki çocuğu, yetişkini, anne-babayı daha yakından tanıyacağız. İçimizdeki farklı seslere kulak vereceğiz.
Böylece kendimizi ve ilişkide bulunduğumuz kişileri daha yakından tanıyabilecek, onlarla nasıl daha iyi iletişim ve ilişkiler kurabileceğimizi deneyimleyebileceğiz.
Kimi zaman gülecek kimi zaman düşüneceğiz.
Kendi masalımızı yazma ve oynama sorumluluğunu kabul ederek yeni bir sabaha daha huzurlu, daha mutlu, daha cesur ve cesaretli uyanabileceğiz.
Şimdi biraz mola, dinlenme, düşünme ve biraz da eğlenceli bir eğitim zamanı...
Ne dersiniz? Bizimle kendi masalınızı yazmaya var mısınız?

Eğitim tarih ve saati:
6 Haziran Perşembe saat: 20.00- 22.00

Eğitim, Öğretim Üyesi: Prof. Dr. Erkan Yüksel tarafından verilecektir.
Başvuru Formu İçin Tıklayın

Prof. Dr. Erkan Yüksel Kimdir?

Erkan Yüksel, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basım ve Yayımcılık Bölümünden 1994’te mezun oldu. 1995-1998 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinde araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 1998-2001 yılları arasında Anadolu Üniversitesinde AÖF Basın Bürosu görevinde bulundu. 2004’de doçent ve 2010’da profesör unvanlarını aldı. 2002 yılında University of Texas at Austin’de misafir öğretim üyeliği, 2003-2004 öğretim yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde Gazetecilik Bölüm Başkanlığı, 2005-2008 arasında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesinde Dekan Yardımcılığı, 2011-2021 yılları arasında da Basın ve Yayın Bölümü Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2023 yılında TÜBİTAK KAMAG Danışma Kurulu üyeliği yaptı. Halen TÜBİTAK SOBAG Danışma Kurulu ve Anadolu Üniversitesi Etik Kurulu üyesidir.

Yüksel’in yayımlanmış 20’nini üzerinde kitabı, 100’ün üzerinde bildiri ve makalesi bulunmaktadır. Uluslararası İletişim Sempozyumu Communication in the Millennium’un kurucu başkanlarından olan Yüksel, Sağlık İletişimi Sempozyumunun da kurucusudur.

Pek çok gazete, radyo ve televizyonda program ve yöneticilik yapan Yüksel; kişisel gelişim, iletişim becerileri, etkili iletişim teknikleri, sağlıkta iletişim gibi konularda ders ve seminerler vermektedir.

Contact Us

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.

    Open chat