Ben, keyfim ve kahyası ile bir keşif yolculuğu

Her insan bir çiçektir; belki de bir buket çiçek. Kimisi gül, kimisi nergis, kimisi kaktüs… Erkekler ve kadınlar farklıdır. Kimisi görev odaklı, kimisi ilişki odaklıdır. İnsanın kendini tanıması belki de ömür boyu süren bir maceradır. Kendini keşfetme yolculuğunda insanın duygularını, düşüncelerini, davranışlarını; daha da geride ihtiyaç, beklenti, istek, arzu ve hayallerini, kişisel niteliklerini, kendisiyle ilgili bildiklerini, bilemediklerini fark etmesi beklenir. Başkalarıyla daha iyi iletişim ve ilişki kurmanın yolu hem kendini hem de başkalarını daha iyi tanımak ve anlamaktan geçer. Ne de olsa insan, anladığı ve anlaşıldığı insanda çiçek açar.

Bu seminer’de…
• Kendimizi ve başkalarını tanımak
• İletişim ve ilişkilerimizi anlamak
• Beynimizi ve bedenimizi anlamak
• Kadınları ve erkekleri anlamak
• Gerçek ve algıyı anlamak
• Benliğimizi, keyfimizi ve kahyasını anlamak
• Kişiliğimizi ve kişilikleri anlamak
• Duygu, düşünce ve davranışlarımızı anlamak
• Hayal, arzu, amaç, ihtiyaç, istek ve beklentilerimizi anlamak
• Değerlerimiz, inançlarımız, önyargılarımız ve şemalarımızı anlamak
• İletişim becerilerini tanımak
• Daha iyi iletişim ve ilişkiler için ipuçları
Ve daha fazlası…

Eğitim tarih ve saati:
25 Nisan Perşembe saat 20.00

Eğitim, Öğretim Üyesi: Prof. Dr. Erkan Yüksel tarafından verilecektir.
Başvuru Formu İçin Tıklayın

Prof. Dr. Erkan Yüksel Kimdir?

Samsun’un Terme ilçesinde 1972 yılında doğan Erkan Yüksel, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basım ve Yayımcılık Bölümünden 1994’te mezun oldu. 1995 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesine araştırma görevlisi olarak atandı. Üniversitenin gazete, radyo ve televizyon yayınlarında çeşitli görevler aldı. 1998’de Anadolu Üniversitesine geçerek AÖF Basın Bürosunda görev yaptı. 2000 yılında İletişim Bilimleri Fakültesinde yardımcı doçent, 2004’de doçent ve 2010’da profesör unvanlarını aldı. 2002 yılında University of Texas at Austin’de misafir öğretim üyeliği, 2003-2004 öğretim yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde Gazetecilik Bölüm Başkanlığı, 2005-2008 arasında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesinde Dekan Yardımcılığı, 2011-2021 yılları arasında da Basın ve Yayın Bölümü Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2023 yılında TÜBİTAK KAMAG Danışma Kurulu üyeliği yaptı. Halen TÜBİTAK SOBAG Danışma Kurulu üyesidir.
Bugüne dek 20’nin üzerinde kitapta yazar ya da editör olarak imzası bulunan Yüksel’in yüzden fazla yayımlanmış makale ve bildirisi vardır. 10’un üzerinde projede yürütücülük görevinde bulunmuştur. Kızım Sana Söylüyorum Okurum Sen Anla, Sussan Olmuyor Susmasan Olmaz, Bütün Yönleriyle Sağlık İletişimi, Sağlık Kurumlarında İletişim, Sağlık Hizmetlerinde Özel İlgi Grupları ve Dezavantajlı Gruplarla İletişim bunlar arasındadır. Alanda tanınmış 20 yıldır süren uluslararası iletişim sempozyumu, Communication in the Millium’un kurucu başkanlarındandır. 10 yıldır devam eden Sağlık İletişimi Sempozyumu’nun kurucu başkanıdır.
Halen Etkili İletişim Teknikleri, Araştırma Yöntemleri, İçerik Çözümlemesi, Proje Yönetimi, Haber Yazma Teknikleri ve Sağlık İletişimi gibi dersler vermektedir. İletişim, Kendini ve Başkalarını Tanıma, Kişisel Gelişim, İletişim Becerileri, Çatışma Yönetimi, Zor İnsanlarla İletişim, İlişki Yönetimi, Stres ve Öfke Yönetimi, Sözsüz İletişim, Sağlıkta İletişim, Proje Yönetiminde İletişim gibi konularda eğitim ve seminerler vermektedir.

Contact Us

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.

    Open chat